Botoks Neden Yaptırılır ve Etki Süresi Ne Kadardır?

Ülkemizde ve İzmir’de estetik ameliyatlar konusunda birçok çalışma yapılmaktadır. Bu çalışmalar, dünyanın her yerinden sağlık turizmi konusunda talepler olmasına yol açmıştır. Sağlık turizmi için de yurtiçi talepleri için de ihtiyaç duyulan estetik müdahaleler için birçok hekime ulaşmak mümkündür.

Yaşlanmayı geciktirmek için ihtiyaç duyduğunuz müdahaleleri estetik cerrahlarına botoks yöntemi tercih ederek yaptırabilirsiniz. Botoks, insanların kırışıklarını engellemek için uygulanır ve sağlıklı bir sonuç almak için, 6 ayda bir tekrarlanması gerekmektedir. Fiyat açısından da oldukça ekonomik olan botoks öncesi ve sonrası gözle görülür bir fark ortaya çıkmaktadır.

Botoks merkezi yerlerinde yapılan bu tedaviyle başarılı bir sonuç almanız için, daha önce yapılmış olan uygulamaları görerek hekim seçimi yapabilirsiniz. Hekimler, her zaman uygulama öncesinde ve sonrasında aynı ilgiyi göstermelidir.

Botoks Kimler İçin Uygun Değildir?

Botoks cildinde sorun olan kişiler, akne tedavisi gören kişiler ve alerjik bünyeye sahip kişilere uygulanmaması gereken bir operasyondur.

Bu kişiler dışında herkese yapılabilir ve kadınlar gibi erkekler de botoks uygulaması yaptırmaktadır. Uzman ellerde her zaman başarılı sonuçlar alınması mümkün olurken, amatör kişilere itibar edildiğinde ise sonuçlar oldukça hazin bir görünümle ortaya çıkmaktadır.

Merdiven altı uygulamalar yapılarak, insanların sağlığını riske atan durumlar söz konusu olabilmektedir. Örneklerini her gün gördüğümüz bu durumlar, sağlık için geri dönülmez sorunlara yol açabilmektedir.

Botoks Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Botoks uygulaması sonrası, havuz, sauna gibi ortamlara girilmemeli, ilk günler yüzüstü yatılmamalıdır. Bu durumlara dikkat edildiğinde herhangi bir sorun yaşanmamaktadır.

Hastalar günlük hayatlarını engelleyecek durumlarla karşılaşmamakla birlikte, botoks öncesi ihtiyaç duyulan diğer hekim önerilerine dikkat ederek işlerine dönebilmektedir. Bazen alerjik reaksiyonlar ciddi sorunlara neden olacağından, mutlaka hastanın alerjisi olup olmadığına dikkat edilmelidir.

Herhangi bir sağlık sorunu olmayan insanların botoks uygulamalarında bir sakınca da bulunmamaktadır. Bu tür durumlar için öncelikle hekimin genel tetkik sonuçlarını değerlendirmesi gerekmektedir.

Botoks Ne Kadar Süre Kalıcıdır?

Botoks uygulaması kişiden kişiye değişen sonuçlar vermektedir. 2-8 ay arasında bir kalıcılık göstermektedir. Her insan için farklı sonuçların yaşanacağı botoks uygulamasında, öncelikle tetkiklerin yapılması şarttır.

Doğru bir şekilde yapılan değerlendirme sonucu, hastanın hangi bölgelerine uygulama yapılacağına karar verilir. Karar sonrası kısa sürede uygulama yapılır ve sonucun belirginleşmesi 1 hafta içinde gerçekleşir.

Kalıcılık en fazla 8 ay olmaktadır. Daha uzun süre kalıcılık için dolgu yöntemleri kullanılsa da, hiçbir yöntemin kalıcılığı sınırsız değildir. Yüz gençleştirme yöntemleriyle birlikte de uygulanabilmektedir.

Migren ve Terleme Tedavisinde Botoks

Sadece güzelleşmek için değil, terleme ve migren tedavisinde botoks kullanılmaktadır. Botoks, migren tedavisi için tercih edildiğinde iyi sonuçlar elde edilmektedir.

Aynı şekilde koltuk altı terlemesi sorunu için de, çok iyi bulgular elde edildiğinden memnuniyet sağlayan bir tedavi süreci vardır. Tedavi süreci de 6 ay civarında tekrarlanarak ilerler ve tekrar edildikçe sorunun çözülmesi sağlanır.

Sağlık için yararlı olan bu tedavilerin iyi sonuç vermeleri de kişiden kişiye değişmektedir. Bu yüzden başkasında 3 ay kalıcı olan botoks sizde 8 ay kalıcı olabilir. Tedavi ve sonuç süreci de herkeste farklı olabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *